Życie toczy się dość szybko. Jeśli nie zatrzymasz się i od czasu do czasu się nie rozejrzysz, możesz to przegapić. Ferris Bueller

Read more
O trudnej drodze do samoakceptacji

W mojej pracy terapeutycznej często spotykam osoby, które cierpią z powodu poczucia odrzucenia, krytyki, braku uwagi, szacunku, miłości lub zrozumienia ze strony ważnych osób w ich życiu.

Read more
Rozgrzewasz się, wrzesz, czy już się gotujesz?

W pracy nad problemem niekontrolowania złości, osoba pracuje nad wieloma aspektami. Przede wszystkim stara się zrozumieć przyczynę swojej złości – najczęściej jest ona emocją przykrywającą inne – strach i smutek – to jednak omówię w innym poście.

Read more
Kiedy sprzątanie staje się problemem...

Bycie osobą, która lubi utrzymywać swoje otoczenie (dom, biuro) w czystości wydaje się być cechą pozytywną. Kiedy rzeczy są uporządkowane i na swoim miejscu, po prostu odczuwamy mniejszy stres i chaos

Read more
O nadgorliwosci ...

Negatywny obraz wlasnej osoby i poczucie niezaslugiwania na milosc, często popycha ludzi do próby uszczęśliwiania innych, w nadziei, że dzięki temu poczują się lepiej.

Read more
"To co ja powinienem zrobić?"

Klienci, którzy pytają, co powinni zrobić, to zazwyczaj ci, którzy doświadczają największego bólu i wewnętrznego chaosu, albo przezywają bardzo poważny kryzys życiowy.

Read more